Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

2016 KIŞ SEZONU SOKAK MODASININ EN ENERJİK PARÇALARI: RENKLİ KÜRKLER

In Blog
2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_kapak

İhtişamın, lüksün simgesi kürkler, son yılların popüler parçaları arasında yer alıyorlar. Hayvanların katledilmesine göz yummayan pek çok hayvansever tarafından gerçek kürkten yapılan ürünler ve bu ürünleri hayata geçiren markalar protesto edilmeye devam ederken, bu trend de enteresan bir şekilde hız kesmeden popüleritesini yükseltiyor. Yükselen trendden ötürü kürklerden vazgeçemeyen markalar, sahte kürk tasarımlara ağırlık vererek, kadınların bu beklentisine çare oluyorlar.

2016_kis_sezonu_renkli_kurk

2015-2016 sonbahar/kis koleksiyonlarında karşımıza çıkan rengarenk kürkler, ihtişamlarıyla gözlerimizi doldururken, renkleri ile de 2016 kis sezonunun enerji kaynağı oluyorlar.

Moda haftalarında, günlük koşuşturmacada, özel gün ve gecelerde sıkça gördüğümüz rengarenk kürkleri sokak stilimize nasıl katabiliriz, sokak modasindan örneklerle inceleyelim.

 1- Gündelik kombinin en ilgi görmeye hazır parçası renkli bir kürktür!

Sıradan bir gün, dışarısı buz gibi, bir jean ve kalın bir kazaktan daha fazla birşey giymek içinizden gelmiyor ama çokta dağınık ve özensiz görünmek istemiyorsunuz. İşte tam da bu durumlar için biçilmiş kaftandır renkli bir kürk. Tüm ilgiyi üzerine çeker ve kimse diğer detaylarla ilgilenmez.

2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_1

2- kisın giymeyi planladığınız ipek elbisenizin olmazsa olmaz tamamlayıcısıdır!

Gündüz ya da gece farketmez, şık bir yere davetlisiniz ve en zarif ipek elbisenizi böyle bir gün için seçtiniz. “Üşür müyüm acaba?”, “Çok mu tuhaf olur böyle bir kıyafet giymem?” gibi düşüncelerin kafanızı meşgul etmesine izin vermeyin. Çünkü kürkünüz ipek elbisenizin ekürisidir, bunu asla unutmayın.

2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_4

3- Kısa, pofidik kürkler sayesinde en sevimli kombinler sizin!

Soğuk günlerde peluşların ve kabarık kürklerin kısa olanları, spor kombinlerin en tatlı tamamlayıcılarındandır çoğu zaman. Cıvıl cıvıl, renkli kürklerle sevimli kombinler yaratmak için, biraz hayal gücü yeterli aslında.

2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_8

4- Şıklığın sınırları iddialı bir kürk seçimiyle zorlanabilir mi?

Kesinlikle evet! Etekle ya da pantolonla oluşturduğunuz şık kombininiz, göz alıcı güzellikteki bir kürkle daha şık hale getirilebilir. Bu şıklığa özenle seçilmiş stilettolar ve zarif bir çanta da eşlik edebilir.

2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_13

5- Bir kürk ile ne kadar sıra dışı olabilirsiniz?

Mesela, mini bir kürk ceketi bluz olarak giyerseniz, oldukça sıra dışı bir stile imzanızı atmış olursunuz, diye düşünüyorum. Sizce de öyle değil mi? Kullandığınız renk çeşitliliği de bu sıra dışı tarzınızı destekleyecektir.

2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_15

6- Aynı tonlarda farklı dokuların ahengi her zaman fark yaratır, unutma!

Aynı tonlarda hazırlanmış bir kombin oldukça sade gibi görünse de, aslında farkını dokularıyla ve kullanılan detaylarla ortaya koyar. Kürkün yer aldığı tek renk kombinlerde iddia zaten kürktedir çoğu zaman. Bir de kombine yün, ipek, jarse, pamuk gibi farklı dokular katılırsa, ortaya göz alıcı stiller çıkar.

2016_kis_sezonu_sokak_modasi_renkli_kurk_16

Farklı kürk kombinlerini ve renkli kürklerin cazibeli duruşlarını aşağıdaki galeriden de inceleyebilirsiniz.

 

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide

Benzer Makaleler