Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

2017 KIŞ SOKAK MODASININ EN SICAK TRENDİ: KADİFE

In Blog
kadife_trendi_sokak_stili_kapak

Kış denildiğinde akla ilk gelen kumaş türlerinden biri de “kadife“dir. Kalın ve yumuşacık dokusu sayesinde soğuk havada içimizi ısıtırken, renklerinin ışıltısı sayesinde de zarif stiller yaratmamızda da öncü rol oynuyor çoğu zaman. Nostaljik görüntüsünün ardında yatan asaletin sebebi de eski dönemlere ait saraylı kadınların bu kumaştan yaptırdıkları kusursuz elbiseleri kuşkusuz.

2016’da sıklıkla karşılaştığımız 2017 kış sokak modasında da tüm albenisi ile karşımıza çıkacak olan kadife parçalar sayesinde şık, rahat, kullanışlı ve sıcacık kombinler yaratabilirsiniz. Baştan aşağı kadifelere bürünebilir ya da tek bir parçada bu ihtişamlı kumaşı tercih edebilirsiniz. İddialı bir renk seçimiyle kadifenin ışıltısını biraz daha arttırabilir, sıradan kombinlere kadife bir bootie ile sıra dışılık katabilirsiniz.

Bu kadar çok kullanım alanı olan kadifeleri hala gardırobunuza katmadıysanız, ne duruyorsunuz? Doğru alışverişe… Ama öncesinde kadife kombinlerin yer aldığı sokak stillerinden ilham alma zamanı.

Kara kış bastırmadan kadife bir palto almaya ne dersin?

Kadifenin sıcacık dokusu diye boşuna söylemiyorum, tam da paltolara, kabanlara yaraşır cinsten bir kumaş. Buz gibi günlerde sizi sıcacık tutatacak, bunun yanında da stilinize imzasını atacak bir parça kadife paltolar. Bence alışveriş listesinin en başında yer alabilir.

kadife_trendi_sokak_stili_31

Soft renkli bir kadife elbise, gün içersindeki mutluluk sebeplerinizden biri olabilir!

Gece kıyafetlerinin dışında günlük kullanıma uygun kadife elbiseler de oldukça kullanışlı ve göz alıcı güzellikte oluyorlar. Bu tarz kombinlerle ofise, alışverişe ya da arkadaş toplantılarına rahatlıkla katılabilirsiniz. Üzerinizdeki kıyafetin enerjisi mutluluk sebebiniz olacak ve yüzünüze yansıyacaktır

kadife_trendi_sokak_stili_8

“Hala bir kadife ceketim yok!” demeyin, mutlaka bir tane edinin!