Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

CHANEL 2017 İLKBAHAR COUTURE KOLEKSİYONU

In Blog

Karl Lagerfeld‘in de dediği gibi Chanel 2017 İlkbahar Couture Koleksiyonu kusursuzdu. Modeller adeta moda çizimlerindeki ince, naif silüetleri andırıyordu. Kusursuz tasarımlar ve zarif modeller, kuş tüyünün büyülü havasıyla pek çok koleksiyon parçasında buluşurken, kuş tüyünün Karl Lagerfeld’in favori detaylarından biri olduğunu netlikle görebiliyorduk.

Her tarafı aynalarla çevrili podyumun ışıltılı kıyafetleri bir adım daha öne çıkarması, ortaya çıkan yansımanın mucizevi etkisi, “Chanel 2017 İlkbahar Couture” Defilesi‘ni izleyenleri büyülemeye yetiyordu.

Koleksiyon sunumunun başında, Chanel‘in klasikleşmiş etek-ceket tasarımları pembe, mint yeşili, sarı, lila gibi pastel tonlardaki renkleri ve kusursuz dikim işçiliğiyle göze çarpıyordu. Onlar klasikten çok daha fazlasıydı. Etek-ceket takımların yanında uzun ve kısa mantolarda yer alıyordu. Takımlarda vurgulanan omuzlar ve geniş kemerlerle öne çıkan bel detayları 80’ler modasını andırıyordu.

Daha sonra gelen koleksiyon parçalarında gümüş ışıltılar dikkat çekiyordu. Danteller, şifonlar, ipek saten kumaşlar haute couture kıyafetlerle buluşurken, yanlarına bolca pul, payet, kuş tüyü ve işleme alıyordu. Cesur yaka detayları, dekolteler gece kıyafetlerinin feminenliğini arttırıyordu.

Chanel 2017 İlkbahar Couture Koleksiyonu’nda yer alan tüm kombinler metalik gri, sivri burun ayakkabılarla tamamlanmıştı. Ayrıca ayak bileklerine takılan inci halhallar modellerde kullanılan kemer dışındaki tek aksesuardı.

Koleksiyona ait tüm lookları yukarıdaki galeride bulabilirsiniz.

 

Benzer Makaleler