Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

CHANEL’S METIERS D’ART SHOW

In Blog

Paris sokaklarını Roma’ya taşıyan büyük tasarımcı Karl Lagerfeld, dün gece yine çok konuşulacak bir şova imzasını attı. Chanel’in 2016 Pre-Fall Koleksiyonu‘nun sunulduğu Chanel’s Métiers d’Art Show, Cinecitta Film Stüdyosu’nda gerçekleşti. Büyüleyici bir koleksiyonla moda severlerin karşısına çıkan Karl Lagerfeld, bu koleksiyonunda 1950 ve 1960’lar dönemi kadınlarından ilham alıyordu.

Bir süre önce, 11 dakikalık kısa film olarak çekilen “Once and Forever“da oynayan ve Coco Chanel’i canlandıran Kristen Stewart’da konuklar arasındaydı. “Once and Forever“ın da seyirciyle buluştuğu defilede, ortam ve ambiyans konukları gerçekten o döneme ve Paris’in romatik havasına taşıyordu.

Koleksiyona bakacak olursak, siyah – beyaz renk ve dantel hakimiyeti hatta bu üçlünün koleksiyonu ele geçirdiğini kolayca söyleyebilirim. Tabi ki Karl Lagerfeld tek bir malzeme ve renk üzerinden gitmeyeceği için, koleksiyona hareket katan diğer renkler ve kumaşlar da göz ardı edilemez. Tüvit kumaşlar ve bu kumaşlarla hazırlanmış takımlar Chanel’den yadigar bize. Onun dışında yün trikolar, şifonlar ve deriler koleksiyonda yer alan diğer malzemeler.

Tüylere, 3D motiflere ve işlemelere oldukça fazla yer veren tasarımcı, siyah ve danteli buluşturduğu looklarında gotik tarza da göndermeler yapıyor gibi. Modeller her look için farklılık gösterirken, koleksiyon adına bir genelleme yapmam doğru olmayacak. Ancak hemen her kombinde kullanılan uzun kolyeler, tasmalar ve boyun bölgesini süsleyen fiyonk ve dik yaka detaylarına dikkat çekmeden edemeyeceğim. Ayrıca tüvit ve yün kabanlar, saten kumaştan hazırlanmış trençkotlar ve kısa pelerinler de koleksiyonun favori parçalarından.

Defilede seksi ve alımlı parizyen bayanlar, göz alıcı güzelliklerini stilleri ile ortaya koyarken, 2016 Chanel’s Métiers d’Art Show’u ilgiyle izlemek ve Chanel 2016 Pre-Fall Koleksiyonu‘nun her lookunu özümsemek bize düşüyor.
Koleksiyona ait görselleri galeride bulabilirsiniz.

Benzer Makaleler