Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

CHRISTIAN DIOR 2016 CRUISE KOLEKSİYONU

In Blog

Cannes’dan “Christian Dior 2016 Cruise Koleksiyonu” geçti. Cannes şehrinin büyüleyici atmosferiyle bütünleşen etkileyici tasarımlar izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Raf Simons soft renkleri ve simli, ışıltılı kumaşları tasarımlarında kullanırken, desen olarak pötikarelere yer veriyordu. Koleksiyonun ilk looklarında farklı renklerde tasarlanmış pötikarelerin mix&match yöntemiyle bir araya geldiğini görüyoruz. Bu tasarımlarda geniş cep detayları ve bol kol kesimleri dikkatlerden kaçmıyordu.

Koleksiyonun geneline elbise ve etek-bluz tasarımları hakimdi. Farklı kumaş türlerinin aynı elbisede bir araya gelmesi zarif modeller ortaya çıkarırken, renklerle oluşturulan blok desenler, pliseler ve volanlar tasarımların hareket alanlarıydı. V yakalar, geniş askılı modeller ve halter kesimler yine elbiselerde göze çarpıyordu. File detaylar (mesh) tasarımlarda hem sportif tarzı vurguluyor hem de farklılığı gösteriyordu. Transparanlığın öne çıktığı koleksiyonda kürklerle de zıtlık yaratılıyordu.

Koleksiyonda gece için hazırlanmış uzun, düz renk minimal çizgiye sahip elbiselerin yanında, en dikkat çekici ve yeni trendlerden olmaya aday parçalardan biri de tığ işi eteklerdi.