Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

Doğru Pudra Seçimi Nasıl Yapılır?

In Blog
pudra_dogal_makyaj

Pudralar cilde ipeksi, pürüzsüz bir görünüm vermek; aynı zamanda makyajın kalıcılığını arttırmak amacıyla kullanılırlar. Kaliteli bir markanın üretimi olan ve ten renginize en uygun düşen pudrayı tercih ettiğiniz takdirde, cildinizde hem doğallık hem de ışıltı yakalayabilmeniz mümkün hâle gelir.

Pudrasız bir makyaj, tamamlanmış bir makyaj değildir. Makyajınızı sabitleyen, makyajınızın kalitesini gösteren ürün pudradır.

Pudra Nasıl Kullanılmalı?

Pudra yüze uygulandığında yüzde kalın, yapay bir tabaka oluşturmamalıdır. Aksine, yüzde doğal bir pürüzsüzlük yaratmalı ve varlığı hissedilmemelidir. Toz ve kompakt olmak üzere iki tür pudra çeşidi bulunur. Sıkıştırılmış, kompakt pudraların kullanımı toz olanlara kıyasla daha kolaydır. Kompakt pudranın kapatıcı özelliğinin biraz daha yüksek olduğu söylenebilir.

Pudrayı fırçayla ve sünger yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fırça kullanmak, yüzde daha eşit bir dağılım sağlar. Birkaç dakika fondötenin cildinize oturmasını bekledikten sonra, tercihen kabarık bir pudra fırçası ile toz ya da kompakt pudrayı cildinize dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz pudra ne kadar ince ise, cildinizdeki duruşu da o kadar doğal ve ipeksi olacaktır.

Yüzünüze uyguladığınız pudranın miktarını da iyi ayarlamalısınız. Ciltteki kurumuş, pullanmış görüntünün nedeni aşırı pudradan kaynaklanır. Fondötenin öncesinde cilde nemlendirici sürmek ve cildi makyaja hazırlamak da yüzünüzdeki sağlıklı görünümü destekleyecektir.