Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

Doğru Pudra Seçimi Nasıl Yapılır?

In Blog
pudra_dogal_makyaj

Pudralar cilde ipeksi, pürüzsüz bir görünüm vermek; aynı zamanda makyajın kalıcılığını arttırmak amacıyla kullanılırlar. Kaliteli bir markanın üretimi olan ve ten renginize en uygun düşen pudrayı tercih ettiğiniz takdirde, cildinizde hem doğallık hem de ışıltı yakalayabilmeniz mümkün hâle gelir.

Pudrasız bir makyaj, tamamlanmış bir makyaj değildir. Makyajınızı sabitleyen, makyajınızın kalitesini gösteren ürün pudradır.

Pudra Nasıl Kullanılmalı?

Pudra yüze uygulandığında yüzde kalın, yapay bir tabaka oluşturmamalıdır. Aksine, yüzde doğal bir pürüzsüzlük yaratmalı ve varlığı hissedilmemelidir. Toz ve kompakt olmak üzere iki tür pudra çeşidi bulunur. Sıkıştırılmış, kompakt pudraların kullanımı toz olanlara kıyasla daha kolaydır. Kompakt pudranın kapatıcı özelliğinin biraz daha yüksek olduğu söylenebilir.

Pudrayı fırçayla ve sünger yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fırça kullanmak, yüzde daha eşit bir dağılım sağlar. Birkaç dakika fondötenin cildinize oturmasını bekledikten sonra, tercihen kabarık bir pudra fırçası ile toz ya da kompakt pudrayı cildinize dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz pudra ne kadar ince ise, cildinizdeki duruşu da o kadar doğal ve ipeksi olacaktır.

Yüzünüze uyguladığınız pudranın miktarını da iyi ayarlamalısınız. Ciltteki kurumuş, pullanmış görüntünün nedeni aşırı pudradan kaynaklanır. Fondötenin öncesinde cilde nemlendirici sürmek ve cildi makyaja hazırlamak da yüzünüzdeki sağlıklı görünümü destekleyecektir.

En İyi Pudra Markaları ve Ürünleri Hangileridir?

Pudra seçerken dikkat edeceğiniz en önemli hususlar renk ve markadır. Pudranın rengi hem kullandığınız fondötene hem de ten renginize uygun olmalıdır. Teninize uygun, doğru pudra rengini bulmak için klasik yöntemi uygulayabilirsiniz: Bileğinizin iç kısmına süreceğiniz pudra cilt tonunuzla bütünleşmeli ve bir süre sonra kaybolmalıdır. Pudra markası ise pudranın kalitesini yansıtır. Bilinmeyen markalar, ucuz ürünler cildinize zarar verebilir.

Kaliteli pudra markalarından Christian Dior, Guerlain ve La Prairie farklı ton seçenekleri ile makyajınızın kusursuz görünmesini ve cildinizin doğal bir ışıltı kazanmasını sağlar. Özellikle Guerlain’in ışıltılı pudra seçenekleri ve tek palette sunduğu mozaik şeklindeki farklı bronz renk tonları yaz ayları için idealdir. Işıltılı ve bronz pudraları cildinize az miktarda ve küçük dokunuşlarla uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Dolce Gabbana’nın sıkıştırılmış, kompakt pudraları ise cildin gün boyu nemli tutulabilmesini sağlar. Burberry’nin bronzlaşmış cilde uygulamak veya yüze güneş pırıltısı katmak için özel ürettiği hafif ve mikronize formüllü pudraları da yaz aylarında çantanızın vazgeçilmezi olabilir. Bu ürünlere dilerseniz https://www.beymen.com/kozmetik_makyaj_pudra-30920 adresinden göz atabilirsiniz.

Sağlıklı ve kaliteli bir makyajın sırrı pudra tercihinde yatar!

Related Articles