Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

Duvar Kâğıdı Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerek?

In Blog
evmanya_duvar_kagidi

Eve bambaşka bir boyut katmanın en kestirme yolu olan duvar kâğıtları, yıllardan beri modası geçmeyen ve hatta her seferinde yaklaşım değiştiren ürünlerin başında geliyor! Hem duvar boyasıyla asla göremeyeceğiniz alternatif desenleri hem de evinize istediğiniz anda modern ya da vintage yaklaşım getirmenin kolaylığını sağlaması ile duvar kâğıtları birçok kişinin kurtarıcısı oluyor! Elbette desenleri eve getirmenin de zorlukları olmuyor değil. Doğru duvar kâğıdını seçmek için evinizi iyi tanımanız çok önemli. Bu noktada da kafanızda belirli sorulara yanıt vermek faydalı olacaktır.

İlk olarak evinizin hangi bölümüne duvar kâğıdı kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Malum, her odanın deseni ve ışığı farklı olduğundan, odanın enerjisine ve yaratmak istediğiniz atmosfere göre seçiminizi yapmanız gerekecek. Örneğin, salonunuz için seçim yapacaksanız, eşyalarınızın renklerinin ve modellerinin yanında tüm odanın dekorasyonunun modern tarza mı yoksa klasik tarza mı yakın olduğunu belirlemenizde fayda var. Bu sayede duvar kâğıtları modelleri arasında eleme yapabilir ve seçim sürecinizi kısaltabilirsiniz.

evmanya_duvar_kagidi_1

Evinizin tarzını belirledikten sonra sıra geldi, tüm odaya mı yoksa belirli bir bölüme mi duvar kâğıdı kullanılacağına karar vermekte. Evinizin bir bölümünde farklı bir köşe yaratmak isterseniz, seçiminizi tek ve geniş bir duvar kullanmaktan yana yapabilirsiniz. Bu sayede de tek bir duvarla odaya başka bir boyut kazandırmış olursunuz. Eğer ki odanızın tamamında duvar kâğıdı kullanmak ve bir bütünlük oluşturmak isterseniz, ortama bütünlük katacak seçimler yaparak hayalinizdeki mekâna kavuşabilirsiniz.

enmanya_duvar_kagidi_2

İşin en keyifli yanı, duvar kâğıdı doğru kullanıldığı zaman hem evinizi çok dikkat çekici hale getirip hem de tarz katabilir. Bu nedenle de uzun araştırmalar yapmayı hak eden önemli bir seçimdir. Eğer ki doğru seçimi en kısa yoldan yapmak isterseniz, bu aşamada Evmanya’nın birbirinden şık seçeneklerine göz atarak kararınızı verebilirsiniz. Her oda için farklı seçenekleri bulabileceğiniz Evmanya’da duvar kâğıtlarına bakarken onların kullanımları için de aklınıza parlak fikirler gelebilir, çünkü bu kadar çeşit size yeni kullanım alanları için de bakış açısı sağlayacaktır. Son olarak, belirtmeden geçmemek lazım, şimdiden uzun ama çok keyifli bir süreç sizi bekliyor, tadını çıkarmaya bakın!

Related Articles