Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

İLKBAHAR AYLARINDA GİYEBİLECEĞİNİZ 7 FARKLI KOMBİN ÖNERİSİ

In Blog
2017_ilkbahar_sokak_modasi_kapak

Nisan ayının başlamasıyla birlikte, kıyafetlerinizde rengin, enerjinin ve ışıltının eksik olmayacağını tahmin ediyorum. Güneşin sıcacık yüzü evlerin içine girince, sıradan kombinlerle sokaklara çıkmak mümkün olmayacak. Farklı kombin parçalarıyla, alışılmışın dışında stillerle, giyim kurallarınızı yıkabilir, kendi modanızı yeniden inşa edebilirsiniz. Trendleri de göz ardı etmeden, ilkbahar aylarında kombinlerde nasıl farklılıklar yapabilirsiniz, bir bakalım.

1- Bir salopete ne dersiniz?

Salopet giymek her zaman tercih ettiğimiz bir şey değil aslında. Ama bu ilkbaharda gardırobunuzun derinlerine kaldırdığınız ya da vermeyi düşündüğünüz salopetinizi tekrar ön taraflara alabilirsiniz. Salopetin içine giyeceğiniz ince bir triko ya da gömlek stilinizi hoş gösterecektir. Eğer seçtiğiniz parçalar çok renkli değilse, çanta ya da ayakkabıda renkli bir tercih yapmanızı öneririm.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_1

2- Pantolon üzerine elbise giyebilen kaç kişi var?

İddialı bir seçim, kabul ediyorum. Rüküş olmak da böyle bir kıyafetle çok kolay. O yüzden ince bir çizgide seyreden bu tarz bir kombini sokak stilinize katmak istiyorsanız, çok marjinal modellere kaçmamanız gerekir. Siyah bir skinny pantolon ya da jean üzerine tunik şeklinde bir elbise giyebilirsiniz. Ama daha cesur olabilirim diyorsanız, elbisede biraz daha iddialı model seçimi yapabilirsiniz.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_2

3- Tam da pileli etek mevsimi değil mi ilkbahar?

Havalar ılıyınca sizde benim gibi pantolonlardan kurtulmak istiyor musunuz? Etek giymek için en güzel günler kapıdaysa, uçuş uçuş bir pileli etekle hoş kombinler yaratabilirsiniz. Basic bir tişört, sweatshirt ya da triko ile canlı bir tonda seçeceğiniz pileli eteğiniz harika bir ikili olacaktır. Çantanızı bambaşka bir modelde ve desende seçebilir, kombininizi de en rahat sneakerlarınızla tamamlayabilirsiniz.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_3

4- Beyaz bir gömlekle sıradan olmamalı!

Beyaz gömlekler asla vazgeçemediklerimizden ama bu gömleklerle sıradan olmamak da önemli. O yüzden farklı poplin gömlek arayışlarına şimdiden başlayın. Her tür jeanin üzerine giyilebilir bu gömleklerle hoş kombinlere imza atmak için detaylara da önem vermelisiniz. Ayakkabı, çanta ve aksesuar seçimi bu tarz bir kombinde biraz daha önemli, unutmayın.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_4

5- Eşofman şıklığı diye bir şey var!

Rahat olmak önemli. Bu nedenle eşofmanlar, pijamalar artık gündelik sokak stillerinde başrolü oynuyorlar. Yanları çizgili eşofman altlarınızı bir ceket ya da montla tamamlarken, ayakkabı ve çantada şık ve ışıltılı seçimler yaparak, kombininize bir nebze şıklık katabilirsiniz. Evet, biraz aykırı gibi dursada, moda dünyası bu tarzı çok seviyor.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_5

6- Deri ceket asiliğini lütfen unutmayın!

Deri ceketler de yine baharın habercisi gibi. Kesinlikle her gardıropta olmalı. Asi bir stil ile modadaki duvarlarınızı yıkmaya ne dersiniz, peki? Zımbalı bir deri ceketi, sigaret bir pantolonla ve basic bir tişörtle kombin yapın, saçları dağıtın, alın gözünüze bir gözlük ve sokaklara çıkın.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_6

7- Bahar geldiyse, çiçeklibir botunuz olmasın mı?

Çiçeksiz bir bahar düşünülemiyorsa, çiçeksiz bir bahar kombini de düşünülemez. Peki 2017 ilkbaharında biraz farklılık yapıp, çiçekleri ayakkabı ve botlara taşımaya ne dersiniz? Bence amaç farklılık yaratmaksa, böyle bir parçayla göz alıcı bir kombin yapmak harika fikir. Kombinin diğer parçaları olabildiğince sade olsun ki, ayakkabılar bir kat daha etkisini arttırsın.

2017_ilkbahar_sokak_modasi_7

Benzer Makaleler