Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

MICHAEL KORS 2015 PRE-FALL KOLEKSİYONU

In Blog

“Bikiniden bota” fikriyle yola çıkan Michael Kors, 2015 Pre-Fall Koleksiyonu’yla moda tutkunlarına geniş bir ürün yelpazesi sunuyordu. Koleksiyon parçalarını mevsimlere göre ayıran ve her mevsim için ayrı ayrı tasarımlarla farklı modellere imzasını atan Michael Kors’un ilham kaynakları yine ayrı dönemlere ait isimler, Jane Holzer, Winona Ryder ve Taylor Swift idi.

Kırmızıdan maviye, siyahtan beyaza ve camela kadar olan farklı renkler kıyafetlere canlılık katarken, çizgiler, puantiyeler ve çiçek desenleri de tüm enerjileriyle koleksiyona hareket getiriyordu. İlham kaynaklarından biri Jane Holzer olunca, 1960’ların modellerinin koleksiyona hakim olması çok da yadırganacak bir durum değil aslında. Ancak her yaştan müşteriye sahip olan Michael Kors, bu vintage modelleri öyle güzel detaylarla modernize ederek moda severlerin beğenisine sunuyor ki, koleksiyona hayran kalmamak mümkün değil.

Günlük kullanım için koleksiyonda deriler, midi etekler, dar trikolar, bol pantolonlar, mini elbiseler, jeanler ve kabanlar yer alırken, gece için straplez, kısa ve uzun elbiseler, payetli kıyafetler ve transparan etekler bulunuyordu.

Vintage esintili, yüksek belli ve puantiyeli, siyah, beyaz bikini ile büyük düğmeli uzun kabanın aynı koleksiyonda yer alması hoş bir zıtlık oluştururken, Michael Kors’un bu koleksiyon için ön gördüğü “bikiniden bota” fikrini de destekliyordu.

Özellikle elbislerin yaka detaylarına önem veren tasarımcı, küçük siyah bir elbiseyi dahi tasarladığı halter yaka yorumuyla bambaşka bir havaya sokuyordu. Denim parçalı kombinleri tasarlarken Taylor Swift’in stilinden ilham alan Michael Kors, jeanlerin paçalarını genişçe kıvırarak göz alıcı üstlerle tamamlıyordu.