Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

MILANO MODA HAFTASI 2017 SONBAHAR SOKAK STİLLERİ

In Blog

Moda dünyası Milano Moda Haftası’nda 2017 sonbahar-kış defilelerini izlerken, sokaklar rengarenk, cıvıl cıvıl sokak stilleriyle dolup taşıyordu. Güneşli Milano‘da stiller de hava kadar parıldıyordu. Kalın kabanlar yerini deri ve süet pardesülere, kısa montlara ve yün hırkalara bırakmıştı. İnce, yazlık stilinin üzerine uzun bir hırka alan bile vardı. Pançolar da İtalyan kadınlarının tercihleri arasındaydı. Trikolar sokak modasının en revaçta olan parçalarındandı. Oversized ve dar kesim modelleri etekler ve elbiselerle kombinleyen stil ikonları etkileyici kombinlere imzalarını atıyorlardı.

Renklerin yanında desenler de sokak stillerinde dikkat çekiyordu. Çizgiler ve geometrik şekiller birbirleriyle ahenkli bir şekilde kombinlenmişti. Leopar ve çiçek desenleri de sokakların vazgeçilmezlerindendi. Şık ve bir o kadar abartısız stiller İtalyan kadınının tarzını gözler önüne seriyordu.

Turuncu, sarı, turkuvaz gibi canlı tonlar henüz gelmeyen baharı müjdelerken, haki yeşiller, kahveler, krem ve bejler de kış aylarının soğuğuna gönderme yapıyor gibiydi. Makyajlar ve saçlar da olabildiğince sade ve doğaldı.

2017 sonbahar-kış koleksiyonlarının sunulduğu Milano Moda Haftası’nın sokak stillerinden bazılarını yukarıdaki galeride bulabilirsiniz.

 

Benzer Makaleler