Mini Sepet

  • Sepette ürün yok.

SOKAK MODASININ EN GÖZDE AKSESUARI: CHOKER KOLYE

In Blog
choker_tasma_kolye_kapak

Son dönemin popüleri, bayanların en havalı aksesuarları chokerlar yani tasma kolyeler, yaz aylarına damgasını vurdu. Sıra kış mevsiminde! Bakalım choker kolye kışında aynı popülerliğini devam ettirecek mi?
Aslında hayatımıza 90’lı yıllarda giren bu trend, yıllar geçtikten sonra, eskiye dönüş akımıyla birlikte yine gündemimize düştü. Farklı halleriyle bayanların boynunu süsleyen bu şık aksesuar, seçimini sadelikten yana yapan bayanların da, ışıl ışıl bir görüntüye bürünmek isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Yani bu aksesuar pek çok stile ayak uydurmakla kalmıyor, tüm dikkatleri daha ilk anda üzerine çekiyor. Nasıl mı?

Hadi sokak modasına bir bakalım ve tasma kolyeleri ne şekilde kombinlere katabiliriz, görelim.

Siyah kombini siyah choker kolyeyle vurgulamak!

Gündelik hayatta rahatça kullanabildiğiniz, siyahın etkisini sonuna kadar hissettiğiniz kombininizi yine siyah, bant şeklinde, kadife ya da nubuktan tasarlanmış bir choker kolyeyle güçlendirebilirsiniz. Sonuç da oldukça sade ve zarif olacaktır.

choker_tasma_kolye_3

Gecenin ışıltısına biraz daha ışıltı katmak sizin elinizde!

Gece kıyafetlerinin en özel tamamlayıcılarından biri, ışıltılı bir tasma kolye olabilir. Özellikle V yakalı ya da straplez kesim kıyafetlerle çok güzel duran bu aksesuar, gece kombinleri için biraz daha gösterişli modellerden seçilebilir. Örneğin, taşlarla bezeli choker kolye zarif boynunuzu daha da zarif gösterirken, tüm görüntünüze ekstra ışıltı katacaktır.

choker_tasma_kolye_4

Kat kat takıp takıştırmakta ne gibi bir yanlış olabilir?

Layering yani kat kat giyinmek, sokak modasının en sevilen stillerindense, kat kat takıştırmak da en popülerlerinden bir diğeri. Chokerların ve zincirlerin yer aldığı bir kolye kombinasyonu sade stilinize hareket katarken, stilinizle fark yaratmanıza da olanak sağlayacaktır.